"Зорьковский учебно-педагогический комплекс детский сад-базовая школа"

Паважаныя бацькі!

Апякунскі савет з'яўляецца органам самакіравання ўстановы адукацыі і створаны дзеля аказання садзеяння ў забеспячэнні яе дзейнасці і развіцця.

Задачамі дзейнасці апякунскага савета з'яўляюцца:

- садзеянне ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы і забеспячэнні якасці адукацыі;

- распрацоўка і рэалізацыя планаў сваёй дзейнасці ў інтарэсах установы адукацыі;

- садзеянне ў паляпшэнні ўмоў працы педагагічных і іншых працаўнікоў установы адукацыі;

- вызначэнне накірункаў, форм, памераў і парадку выкарыстання сродкаў апякунскага савета, у тым ліку на: умацаванне матэрыяльна-тэхнічнай базы; удасканальванне арганізацыі харчавання вучняў; правядзенне спартыўна-масавых, фізкультурна-аздараўленчых, сацыяльна-культурных, адукацыйных мерапрыемстваў; іншыя мэты, незабароненыя заканадаўствам;

-мэтавае выкарыстанне сродкаў апякунскага савета.

Апякунскі савет дзейнічае на аснове прынцыпаў:

-самаахвотнасці членства;

- раўнапраўя членаў апякунскага савета;

- калегіяльнасці кіраўніцтва;

- публічнасці прынятых рашэнняў.

Фінансавыя сродкі апякунскага савета фарміруюцца з самаахвотных узносаў і іншых крыніц, не забароненых заканадаўствам, якія залічаюцца на бягучы (разліковы) рахунак па ўліку пазабюджэтных сродкаў установы адукацыі, і выкарыстоўваюцца па мэтавым назначэнні ў адпаведнасці з рашэннем апякунскага савета.

Справаздача аб даходах і расходванні фінансавых сродкаў прадастаўляецца законным прадстаўнікам непаўналетніх старшыней апякунскага савета з прад'яўленнем адпаведных плацежных дакументаў.

1. Новицкая Наталья Вячеславовна – председатель попечительского совета,
  2. Глеб Алеся Леонидовна - секретарь,
  3. Валько Жанна Викторовна,
  4. Житкевич Галина Александровна,
  5. Казак Анна Николаевна,
  6. Кравченко Анастасия Витальевна,
  7. Сидлерова Виктория Олеговна,
  8. Сысова Наталья Михайловна,
  9. Примак Марина Александровна.

Соседние подразделы:
Оздоровление