"Зорьковский учебно-педагогический комплекс-средняя школа"

государственное учреждение образования

Паважаныя бацькі!

Апякунскі савет з'яўляецца органам самакіравання ўстановы адукацыі і створаны дзеля аказання садзеяння ў забеспячэнні яе дзейнасці і развіцця.

Задачамі дзейнасці апякунскага савета з'яўляюцца:

- садзеянне ўстанове адукацыі ў развіцці матэрыяльна-тэхнічнай базы і забеспячэнні якасці адукацыі;

- распрацоўка і рэалізацыя планаў сваёй дзейнасці ў інтарэсах установы адукацыі;

- садзеянне ў паляпшэнні ўмоў працы педагагічных і іншых працаўнікоў установы адукацыі;

- вызначэнне накірункаў, форм, памераў і парадку выкарыстання сродкаў апякунскага савета, у тым ліку на: умацаванне матэрыяльна-тэхнічнай базы; удасканальванне арганізацыі харчавання вучняў; правядзенне спартыўна-масавых, фізкультурна-аздараўленчых, сацыяльна-культурных, адукацыйных мерапрыемстваў; іншыя мэты, незабароненыя заканадаўствам;

-мэтавае выкарыстанне сродкаў апякунскага савета.

Апякунскі савет дзейнічае на аснове прынцыпаў:

-самаахвотнасці членства;

- раўнапраўя членаў апякунскага савета;

- калегіяльнасці кіраўніцтва;

- публічнасці прынятых рашэнняў.

Фінансавыя сродкі апякунскага савета фарміруюцца з самаахвотных узносаў і іншых крыніц, не забароненых заканадаўствам, якія залічаюцца на бягучы (разліковы) рахунак па ўліку пазабюджэтных сродкаў установы адукацыі, і выкарыстоўваюцца па мэтавым назначэнні ў адпаведнасці з рашэннем апякунскага савета.

Справаздача аб даходах і расходванні фінансавых сродкаў прадастаўляецца законным прадстаўнікам непаўналетніх старшыней апякунскага савета з прад'яўленнем адпаведных плацежных дакументаў.

1. Навіцкая Наталля Вячаславаўна – старшыня апякунскага савета
  2. Бурко Ірына Мікалаеўна - сакратар
  3. Кляшчонак Ала Канстанцінаўна
  4. Прымак Марына Аляксандраўна
  5. Краўчанка Настасся Вітальеўна

Тэма

Адказны

1

1.Аб арганізацыі дапамогі бацькоў ў набыцці запасу бульбы для школьнай сталовай

2.Аб арганізацыі платных адукацыйных паслуг у  2017/2018 навучальным годзе

3. Стан арганізацыі гарачага харчавання навучэнцаў. Работа школьнай сталовай.

Верасень 2017

Бурко І.М.

2

1.Аб арганізацыі навагодніх і калядных свят

2.Аказанне матэрыяльнай дапамогі малазабяспечаным сем'ям.

Снежань 2017

Кляшчонак А.К.

Краўчанка А.В.

3

Аб размеркаванні фінансавых сродкаў на падрыхтоўку ўстановы да новага навучальнага года

- правядзенне рамонта вучэбных кабінетаў;

- добраўпарадкаванне школьнай тэрыторыі

Люты 2018

Прымак  М.А.

4

1.Аб выніках работы ў 2017/2018 навучальным годзе

2.Арганізацыя летняга аздараўлення і карыснай занятасці навучэнцаў у час летніх  канікул.

Соседние подразделы:
2017 - год науки